انواع سیستم های هشدار پزشکی و نحوه کار آنها

سیستم هشدار پزشکی چیست و چگونه کار می کند؟

یک سیستم هشدار پزشکی دکمه ای را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در مواقع اضطراری برای کمک فشار دهید. دکمه کمک معمولاً به عنوان آویز یا مچ بند استفاده می شود، اما می توانید دکمه ها را روی دیوارهای خانه خود نیز قرار دهید.

یک تماس با یکی از اعضای خانواده، 115، یا مرکز نظارت حرفه ای در عرض 30 ثانیه پس از فشار دادن دکمه هشدار پزشکی برقرار می شود. ایستگاه پایه سیستم یا خود دکمه دارای بلندگو و میکروفون برای تسهیل مکالمه است.

بیشتر بخوانید:  رول ملحفه روتختی بیمارستان

اگر در زمان اضطراری نمی توانید فکر کنید یا صحبت کنید، نگران نباشید، فردی که در سمت دیگر تلفن قرار دارد این علامت را نشان می دهد که شما به کمک فوری نیاز دارید. آنها بسته به نوع دستگاهی که می پوشید، شخصی را به خانه یا مکان GPS شما اعزام می کنند.

سیستم هشدار پزشکی نظارت شده چگونه کار می کند؟

هنگامی که دکمه فشار داده شده و نگه داشته می شود، یک مرکز نظارت هشدار داده می شود. شخصی از طریق واحد پایه یا دستگاه پوشیدنی با شما صحبت می کند. می توانید صحبت کنید و به آنها اطلاع دهید که چه خبر است. اگر فقط به یکی از دوستان یا اعضای خانواده نیاز دارید که به آنجا سر بزنند، مرکز نظارت از طرف شما با آنها تماس می گیرد. در صورت نیاز به توجه فوری، مرکز با 911 تماس گرفته و امدادگران اورژانس را اعزام می کند.

بیشتر بخوانید: دوخت لباس یکبار مصرف بیمارستانی

سیستم های هشدار پزشکی نظارت شده به هزینه ماهانه نیاز دارند. اشتراک شما ممکن است شامل هدیه‌های اضافی، مانند پوشش رایگان همسر، هشدارهای دارویی، تماس‌های اعلام حضور روزانه و باتری‌های جایگزین باشد.

 

 

یک سیستم هشدار پزشکی بدون نظارت چگونه کار می کند؟

هنگامی که دکمه اورژانس را روی یک دستگاه هشدار پزشکی نظارت نشده فشار داده و نگه می دارید، با یک دوست، یکی از اعضای خانواده، همسایه یا سایر مخاطبین اضطراری از پیش برنامه ریزی شده تماس می گیرد. هیچ هزینه ماهانه ای برای دستگاه هشدار پزشکی نظارت نشده وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: قیمت گان پارچه ای

کدام بهتر است، نظارت یا بدون نظارت؟

ما توصیه می کنیم یک سیستم نظارتی را انتخاب کنید . اگر سیستم نظارت نشده شما برای تماس با یکی از اعضای خانواده تنظیم شده است، این احتمال وجود دارد که شماره را تشخیص ندهد یا صدای خاموش شدن تلفن خود را نشنود. هنگامی که دستگاه شما به یک مرکز مانیتورینگ حرفه ای متصل می شود، تماس شما در عرض چند ثانیه، تضمینی پاسخ داده می شود.

اگر دستگاه شما برای تماس با 115 تنظیم شده است، ممکن است احساس خوبی نداشته باشید که با آنها صحبت کنید. مرکز مانیتورینگ آدرس منزل شما را همراه با جزئیات مربوط به سابقه پزشکی شما و کد ورود به جعبه کلید یدکی شما را ثبت می کند.

بیشتر بخوانید:  لباس اسکراب بارداری

اگر از یک دستگاه تلفن همراه مجهز به GPS استفاده می کنید، مکان دقیق شما نیز به مرکز نظارت مخابره می شود. آنها می توانند همه این اطلاعات را به امدادگران اورژانسی که هیچ وقت برای یافتن شما یا ورود به خانه شما تلف نمی کنند، منتقل کنند.

چرا من نمی توانم فقط از تلفن خود استفاده کنم؟

فشار دادن یک دکمه بسیار ساده تر از برداشتن تلفن و گرفتن شماره صحیح است، به خصوص اگر اورژانس پزشکی شما را دچار سردرگمی یا ضعف کند.

به علاوه، یک دکمه هشدار پزشکی ضد آب است، بنابراین می توانید آن را زیر دوش بپوشید. شما قطعا نمی توانید این کار را با گوشی خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تولید کننده روپوش بیمارستانی

چرا نمی توانم فقط به دستیار گوگل یا آمازون الکسا بگویم که 911 را شماره گیری کند؟

این هاب های هوشمند نمی توانند از طرف شما ب115 تماس بگیرند، حداقل نه از طریق یک نشانه صوتی. با این حال، فناوری جدید ادغام این امکان را فراهم می کند که از اعضای خانواده یا مانیتورهای حرفه ای با فعال کردن هاب صوتی کمک بگیرید.

اگر اورژانس پزشکی شما تنفس را دشوار می کند، نمی توانید از دستگاهی که با صدا فعال می شود استفاده کنید. به علاوه، هاب هوشمند ممکن است بسته به جایی که در خانه خود هستید صدای شما را نشنود. یک دکمه پوشیدنی کمک را همیشه در دسترس نگه می دارد.

انواع مختلف سیستم های هشدار پزشکی چیست؟

علاوه بر طبقه‌بندی‌های نظارت‌شده در مقابل نظارت‌نشده، انواع اصلی سیستم‌های هشدار پزشکی شامل ایستگاه‌های خانگی یا دستگاه‌های تلفن همراه است.

بیشتر بخوانید:  لباس بیمار نخی

سیستم های هشدار پزشکی در خانه

یک سیستم هشدار پزشکی در خانه از یک ایستگاه پایه، یک دستگاه پوشیدنی و لوازم جانبی اختیاری مانند دکمه‌های دیواری یا تقویت‌کننده‌های صوتی تشکیل شده است.

ایستگاه پایه به عنوان یک بلندگو عمل می کند، بنابراین آن را در یک مکان مرکزی قرار دهید تا در صورت نیاز بتوانید با مانیتور صحبت کنید. این دستگاه پوشیدنی تنها در صورتی کار می کند که در نزدیکی ایستگاه پایه بماند، بنابراین برای افرادی که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند بهترین کار است.

سیستم های هشدار تلفن ثابت در مقابل تلفن همراه

هنگامی که دکمه فشار داده می شود، سیستم های هشدار پزشکی در خانه از تلفن ثابت یا تلفن همراه برای برقراری تماس استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: خرید کلاه جراحی

  • سیستم‌های هشدار پزشکی تلفن ثابت نسبت به سیستم‌های سلولی مقرون به صرفه‌تر و در مناطق دورافتاده قابل اعتمادتر هستند.
  • هشدارهای پزشکی در خانه سلولی کمی گران‌تر هستند، اما معمولاً با لوازم جانبی بیشتری مانند دکمه‌های دیواری و آویزهای اضافی در مقایسه با سیستم‌های تلفن ثابت جفت می‌شوند.

سیستم های هشدار پزشکی سیار

یک سیستم هشدار پزشکی سیار در خارج از خانه کار می کند و باتری را از بین می برد.

سیستم‌های هشدار تلفن همراه معمولاً شامل فناوری ردیابی GPS هستند . این به مرکز نظارت یا عزیزان شما از طریق یک برنامه تلفن هوشمند کمک می کند تا دقیقاً بدانند که در شرایط اضطراری کجا هستید.

بیشتر بخوانید: کاور کفش پارچه ای

انواع هشدارهای پزشکی موبایل

در اینجا رایج ترین انواع سیستم های هشدار پزشکی سیار که به آنها هشدارهای پزشکی GPS نیز گفته می شود، آورده شده است:

  • ایستگاه های پایه جیبی: با همان دکمه گردنبند یا مچ بند که در خانه خود می پوشید جفت می شوند. بلندگو و میکروفون در ایستگاه پایه قرار دارند، بنابراین فراموش نکنید که قبل از اینکه از در خارج شوید آن را بگیرید.
  • دستگاه‌های هشدار پزشکی سیار یکپارچه: روی یک بند یا بند کمربند بسته می‌شوند. آنها سبک وزن هستند و به شما امکان می دهند فقط یک دستگاه را پیگیری کنید.
  • ساعت‌های هوشمند هشدار پزشکی: شامل مکالمه دو طرفه و دکمه کمک هستند. آنها محتاطانه، مدرن هستند و معمولاً عملکردهای اضافی مانند برنامه های ردیابی تناسب اندام را ارائه می دهند. اگرچه یافتن تشخیص سقوط در ساعت‌های هشدار پزشکی دشوار است .
  • هشدارهای پزشکی بلوتوث: از تلفن هوشمند شما برای برقراری تماس تلفنی پس از فشار دادن دکمه راهنما استفاده می کنند. آنها عمر باتری طولانی دارند (ماهها در یک زمان) اما شما باید تلفن خود را همیشه در نزدیکی شارژ نگه دارید.